ocenění nextgen

Před 25 lety nebyly konektory na HiFi zařízeních nic víc, než nutné zlo, které člověk v prvé řadě potřeboval, aby přístroje mezi sebou propojil. Sotva kdo tehdy uvažoval nad tím, že solidní, precizní konektory s řádnou povrchovou úpravou mohou ovlivnit zvukový výsledek zařízení. Přesto se staly konektory od WBT hned v první generaci převratně úspěšnými a vedly celosvětově k přehodnocení pohledu na konektory a staly se měřítkem pro ostatní výrobce konektorů.

Teprve, když se pochopilo, že konektory mají pro zařízení HiFi podobný význam jako rozhraní pro počítač, byla koncem roku 2003 doba zralá pro novou „revoluci konektorů u WBT" tak jak proklamoval základní článek ve Stereu. Nová generace konektorů [next generation > nextgen] zakonzervovala veškeré cenné vývojové informace o mechanice, snížila však jednoduše hmotu kovu kvůli jejímu elektrickému akumulačnímu efektu. Jednoduše? Ne, samozřejmě ne. Musela být vyvinuta zcela nová hybridní technika, používající vysoce pevné HighTech-plasty, které převzaly nosnou funkci dosavadních hmot kovů. Čistá měď a ryzí stříbro se umělecky zapracovaly do nových plastových těl. Elektrické vlastnosti se tak podařilo zásadně zlepšit. Konektory WBT-nextgen™ jsou díky jejich kombinaci měkké mědi/stříbra a jejich o 90% nižší hmotnosti kovu „rychlejší a zřetelně autentičtější. Mimo to se tak daří zacházet úsporně se vzácnými zdroji.

Nejdůležitější poselství je však směřováno na audiofily:
Konečně můžete slyšet všechno!

Jsme velmi pyšní na to, že celá výrobní řada nextgen™ se všemi konektory, zásuvkami a terminály byla právě kvůli tomu v roce 2009 několikrát vyznamenána:

|1| stereoplay – cena za inovaci pro WBT nextgen™

S cenou za inovaci od Stereoplay začalo vítězné tažení.

Poprvé udělily Stereoplay, AUDIO a video HOME VISION vedle doposud známých cen („Highlight roku", „Zlaté ucho" a „Přístroje roku") také cenu za inovaci!

Cena za inovaci je udělována vždy kompletním týmem příslušné redakce. Děkujeme redakci Stereoplay!

|2| Plus X Award: inovace + vysoká kvalita

Cenu Plus X Award uděluje krémium kompetentních porotců pracující napříč spektrem branží, které si dalo za cíl označovat a publikovat inovativně vynikající produkty. Jedná se o značku kvality pro technologické produkty požívající vysoké vážnosti.

„Technologie vyznamenané cenou Plus X Award, disponují prokazatelně kvalitami, kterými disponují pouze špičkové výrobky: inovativnost, excelentní design, vysoký komfort ovládání, ekologicky smysluplná efektivita a promyšlená ergonomie – důvěryhodné argumenty pro spotřebitele. Výrobek musí být kvalitativně absolut top, mít dlouhou životnost, být funkčně hodnotný a uzpůsoben na výši doby. A musí vykazovat další přesvědčivé vlastnosti, čili smysluplnou inovaci – a sice faktory ‚Plus X' skutečné značkové kvality."

Cenu Plus X Award za inovaci získávají „produkty, které jsou inovativní a ztělesňují nejnovější stav techniky. Topaktuální technologie je základním předpokladem, protože jen ta dáva jistotu do budoucnosti a tím i základ pro dlouhou životnost a dobu užívání."

|3| Plus X Award: inovace + vysoká kvalita + design

Obzvláště je nutné vyzdvihnout nextgen™ WBT-0610. Tento banánkový konektor byl vedle ocenění za inovaci a vysokou kvalitu oceněn i za design!

Cena Plus X Award za vysokou kvalitu je „jedna z nejkomplexnějších značek kvality produktu, protože ztělesňuje na jedné straně snahu výrobce dodat zákazníkovi co nejlepší kvalitu, na druhé straně je i značkou pro dlouhou životnost a tím trvanlivost. Výrobky „vysoké kvality" se tímto odlišují od konfekčního zboží, které byly vyvinuty je za účelem rychlého konzumu s ohledem na to, že budou v krátké době vyměněny. Výrobky „vysoké kvality" jsou investicí do."

Navíc si díky ocenění Plus X Award za desig může nextgen™ WBT-0610 zcela po právu nosit nos nahoru, protože i přes celou řadu nominací, byly pouze tři výrobky shledány hodnými této ceny. Porotci ocenili, že „redukce komplexity techniky získává nejen obsahově, nýbrž i formálně, na významu a u mnoha výrobců se vyvíjí k jejich filozofii. Ať již televize, automaty na kávu nebo přenosná zařízení – funkční design je znatelným trendem. A to s úspěchem, jak je viditelné u celé řady výrobků oceněných cenou Plus X Award."