o společnosti

S myšlenkou postavit solidní a inovativně konstruované konektory proti technice zohýbaných plechových spojů, které v roce 1985 v oblasti audiotechniky ovládaly trh, začala firma WBT v roce 1985 svoji výrobu cinchových konektorů. Dodnes je snahou zakladatele firmy, Wolfganga. B. Thörnera, dovést právě tyto malé díly, jimiž se audiopřístroje navzájem propojují na technicky nejvýše možnou úroveň.

Co započalo s legendární cinchovým konektorem WBT-0100 a jeho patentovanou kleštinovou mechanikou, pokračovalo úspěšně úhlovým banánkem WBT-0645, nezaměnitelnou kabelovou vidlicí se sendvičovou konstrukcí WBT-0680 a samozřejmě řadou jiných zdařilých konstrukcí reproduktorových terminálů. Patentovány jsou téměř všechny. Dnes odborný svět a zejména odborný tisk nahlíží fascinovaně na nejnovější výtvor z produkce WBT: nextgen. Byly vyvinuty nové technologie aby z dobrého bylo ještě lepší. Nextgen, nová generace cinchových konektorů od WBT, je potěšením pro uši audiofilů.

Centrem dění u WBT je nové sídlo firmy v Essenu-Kettwig. Zde se rodí nové myšlenky, vyrábí výrobky a exportují do celého světa. Výrobní know-how, detailnost výroby a věčně pramenící inovační duch udělali z WBT celosvětově uznávané jméno obzvláště vysoké kvality konektorů. Dlouhý seznam výrobců audiozařízení, které jejich nejlepší řady vybavují například reproduktorovými terminály od WBT to dnes působivě dokládá.